
| Grundparameter | |
| Arbetstemperatur | 5–40 °C |
| Elektronisk kraft | 220V/50Hz eller 380V/50Hz |
| Elektrisk tråd | 2m/5*10m2 |
| Värmekraft | 4 kW/9 kW |
| Total effekt | 5 kW/11 kW |
| Tvättkammare | 316L rostfritt stål |
| Extern panel | 304 rostfritt stål |
| Kapacitet | 3202L |
| Peristaltisk pump | 4 stycken |
| Program | 36 standard, 100+ anpassade |
| Tvätttemperatur | upp till 95ºC |
| RS 232-port | För överföring av datainformation från tvättmaskinen |
| Pekskärm | 7-tums färgskärm |
| Yttermått | H/B/D: 990*612*750mm |
| Vikt | 120 kg |
| Temperatursensor | PT1000 |
| Internetanslutning tillgänglig | |
| Synligt fönster på dörren | |
| Konduktivitetsövervakningssystem för sköljning | |
| Renvattenboosterpump tillgänglig | |
| Högeffektiv ångkondensor | |
Funktionsintroduktion
1. Startfördröjd tvätt: Inställd tvättning med nedräkning eller fast tid
2. Funktionellt skyddat av olika lösenordsnivåer
3. Styrsystem: Mikrodatorstyrning, RS485, isolering av optokopplare, importerat originalchip, skyddad signalöverföring via fjärrkontroll.
4. Automatiskt dörrsystem
5. Cirkulationssystem: Startfunktion med variabel frekvens. Flöde för cirkulationspumpen: 0–600 l/min. Tryckövervakning och skumdämpare för att säkerställa effektiv rengöring. Spolarm med hastighetsövervakning för att larma om hinder.
6. Rengöringskorgar: Utbytbara rengöringskorgar på alla nivåer. Flexibilitet med injektionstvätt på flera nivåer och utbytbara korgar. Mer än tre vatteninlopp med automatiskt stängd ventil. Automatisk identifiering på korgen och reglering av vattenflödet.
7. Kapacitetshöjd: Rengöringshöjd på en nivå: 70 cm Rengöringshöjd i två nivåer: 46 cm Rengöringshöjd i tre nivåer: 17 cm
Hangzhou Xipingzhe Instrument Technology Co., Ltd.
XPZ är en ledande tillverkare av laboratorieglastvättmaskiner, belägna i Hangzhou City, Zhejiang-provinsen, Kina. XPZ specialiserar sig på forskning, produktion och handel med automatiska glastvättmaskiner som används inom biofarmaceutiska, medicinska, kvalitetsinspektionsmiljöer, livsmedelsövervakning och petrokemiska områden.
XPZ har åtagit sig att hjälpa till att lösa alla typer av rengöringsproblem. Vi är huvudleverantör till kinesiska inspektionsmyndigheter och kemiska företag, samtidigt som varumärket XPZ har spridits till många andra länder, som Indien, Storbritannien, Ryssland, Sydkorea, Uganda, Filippinerna etc. XPZ erbjuder integrerade lösningar baserade på anpassad efterfrågan, inklusive produktval, installations- och driftsutbildning etc.
Vi kommer att samla fler företagsfördelar för att tillhandahålla innovativa produkter med hög kvalitet och utmärkt service, för att behålla vår långsiktiga vänskap.

Utställning


