Vår strävan och företagsmål är alltid att "alltid tillfredsställa våra kunders krav". Vi fortsätter att förvärva och utforma anmärkningsvärda högkvalitativa produkter för både våra gamla och nya kunder och skapa en win-win-utsikt för våra kunder såväl som oss för Kina Billigt pris 126L Lab Industriell Helautomatisk Flask- och Glastvättmaskin Pris. Uppriktigt samarbete med dig, vi kommer att göra allt för att göra morgondagen lycklig!
Vår strävan och företagsmål är alltid att "alltid tillfredsställa våra kunders krav". Vi fortsätter att förvärva och designa anmärkningsvärda högkvalitativa produkter för både våra gamla och nya kunder och skapa en win-win-situation för både våra kunder och oss.Kinas glastvättmaskin och laboratorieglastvättmaskinMed allt detta stöd kan vi betjäna alla kunder med kvalitetsprodukter och snabba leveranser med stort ansvar. Som ett ungt och växande företag kanske vi inte är de bästa, men vi har gjort vårt bästa för att vara er goda partner.
| Grundparameter | |
| Arbetstemperatur | 5–40 °C |
| Elektronisk kraft | 220V/50Hz eller 380V/50Hz |
| Elektrisk tråd | 2m/5*10m2 |
| Värmekraft | 4 kW/9 kW |
| Total effekt | 9 kW/13 kW |
| Tvättkammare | 316L rostfritt stål |
| Extern panel | 304 rostfritt stål |
| Kapacitet | 202L |
| Peristaltisk pump | 4 stycken |
| Program | 36 standard, 100+ anpassade |
| Tvätttemperatur | upp till 95ºC |
| RS 232-port | För överföring av datainformation från tvättmaskinen |
| Pekskärm | 7-tums färgskärm |
| Yttermått | H/B/D: 990*612*750mm |
| Vikt | 100 kg |
| Temperatursensor | PT1000 |
| Internetanslutning tillgänglig | |
| Synligt fönster på dörren | |
| Konduktivitetsövervakningssystem för sköljning | |
| Renvattenboosterpump tillgänglig | |
| Högeffektiv ångkondensor | |
Funktionsintroduktion
1. Startfördröjd tvätt: Inställd tvättning med nedräkning eller fast tid
2. Funktionellt skyddat av olika lösenordsnivåer
3. Styrsystem: Mikrodatorstyrning, RS485, isolering av optokopplare, importerat originalchip, skyddad signalöverföring via fjärrkontroll.
4. Automatiskt dörrsystem
5. Cirkulationssystem: Startfunktion med variabel frekvens. Flöde för cirkulationspumpen: 0–600 l/min. Tryckövervakning och skumdämpare för att säkerställa effektiv rengöring. Spolarm med hastighetsövervakning för att larma om hinder.
6. Rengöringskorgar: Utbytbara rengöringskorgar på alla nivåer. Flexibilitet med injektionstvätt på flera nivåer och utbytbara korgar. Mer än tre vatteninlopp med automatiskt stängd ventil. Automatisk identifiering på korgen och reglering av vattenflödet.
7. Kapacitetshöjd: Rengöringshöjd på en nivå: 70 cm Rengöringshöjd i två nivåer: 46 cm Rengöringshöjd i tre nivåer: 17 cm




Hangzhou Xipingzhe biologiska teknologi Co., Ltd
XPZ är en ledande tillverkare av laboratorieglastvättmaskiner, belägna i Hangzhou City, Zhejiang-provinsen, Kina. XPZ specialiserar sig på forskning, produktion och handel med automatiska glastvättmaskiner som används inom biofarmaceutiska, medicinska, kvalitetsinspektionsmiljöer, livsmedelsövervakning och petrokemiska områden.
XPZ har åtagit sig att hjälpa till att lösa alla typer av rengöringsproblem. Vi är huvudleverantör till kinesiska inspektionsmyndigheter och kemiska företag, samtidigt som varumärket XPZ har spridits till många andra länder, som Indien, Storbritannien, Ryssland, Sydkorea, Uganda, Filippinerna etc. XPZ erbjuder integrerade lösningar baserade på anpassad efterfrågan, inklusive produktval, installations- och driftsutbildning etc.
Vi kommer att samla fler företagsfördelar för att tillhandahålla innovativa produkter med hög kvalitet och utmärkt service, för att behålla vår långsiktiga vänskap.

Utställning

Vår strävan och företagsmål är alltid att "alltid tillfredsställa våra kunders krav". Vi fortsätter att förvärva och utforma anmärkningsvärda högkvalitativa produkter för både våra gamla och nya kunder och skapa en win-win-utsikt för våra kunder såväl som oss för Kina Billigt pris 126L Lab Industriell Helautomatisk Flask- och Glastvättmaskin Pris. Uppriktigt samarbete med dig, vi kommer att göra allt för att göra morgondagen lycklig!
Kina Billigt prisKinas glastvättmaskin och laboratorieglastvättmaskinMed allt detta stöd kan vi betjäna alla kunder med kvalitetsprodukter och snabba leveranser med stort ansvar. Som ett ungt och växande företag kanske vi inte är de bästa, men vi har gjort vårt bästa för att vara er goda partner.