Tillämpningsområde
Automatisk tvättmaskin, använd imat,lantbruk, farmaceutisk, skogsbruk, miljö, jordbruksprodukt testning, försöksdjuroch andra relaterade områden för att tillhandahålla rengöringslösningar för glasvaror. Används för rengöring och torkning av Erlenmeyerkolvar, kolvar, mätkolvar, pipetter, injektionsflaskor, petriskålar etc.
Specifikation:
| Mått (H*B*D) | 990*612*750mm |
| Antal rengöringslager | 1–3 lager |
| Kammarvolym | 202L |
| Cirkulationspumpens flödeshastighet | 0-600L/min justerbar |
| Elektricitet | 280V/380V |
| Värmekraft | 4kW/9kW |
| Korgidentifieringssystem | Standard |
| Installationsmetod | Fristående |
| Torkningssätt | EcoDry-funktion |
![]()
![]()
![]()
![]()
Driftledning
1. Funktion för fördröjd tvättstart: instrumentet har en funktion för tidsstart och timerstart för att förbättra kundens arbetseffektivitet.
2. OLED-modulfärgdisplay, självbelysning, hög kontrast, ingen begränsning av betraktningsvinkeln
3. Lösenordshantering på olika nivåer, som kan uppfylla användningen av olika hanteringsrättigheter
4. Självdiagnostik av utrustningsfel och ljud- och textmeddelanden
5. Rengöringsfunktion för automatisk lagring av data (valfritt)
6. USB-rengöringsdataexportfunktion (valfritt)
7. Funktion för utskrift av mikroskrivardata (valfritt)
Funktionsintroduktion
1. Startfördröjd tvätt: Inställd tvättning med nedräkning eller fast tid
2. Funktionellt skyddat av olika lösenordsnivåer
3. Styrsystem: Mikrodatorstyrning, RS485, isolering av optokopplare, importerat originalchip, skyddad signalöverföring via fjärrkontroll.
4. Automatiskt dörrsystem
5. Cirkulationssystem: Startfunktion med variabel frekvens. Flöde för cirkulationspumpen: 0–600 l/min. Tryckövervakning och skumdämpare för att säkerställa effektiv rengöring. Spolarm med hastighetsövervakning för att larma om hinder.
6. Rengöringskorgar: Utbytbara rengöringskorgar på alla nivåer. Flexibilitet med injektionstvätt på flera nivåer och utbytbara korgar. Mer än tre vatteninlopp med automatiskt stängd ventil. Automatisk identifiering på korgen och reglering av vattenflödet.
7. Kapacitetshöjd: Rengöringshöjd på en nivå: 70 cm Rengöringshöjd i två nivåer: 46 cm Rengöringshöjd i tre nivåer: 17 cm
Certifieringar:
Vanliga frågor:
F1: Varför välja XPZ?
Vi är huvudleverantör till kinesiska inspektionsmyndigheter och kemiföretag.
Vårt varumärke har spridits till många andra länder, såsom Indien, Storbritannien, Ryssland, Afrika och Europa.
Vi erbjuder integrerade lösningar baserade på anpassad efterfrågan, inklusive produktval, installation och driftutbildning.
Q2: Vilken typ av leverans kan kunden välja?
Vanligtvis skickas till sjöss, med flyg.
Vi gör vårt bästa för att möta kundernas transportbehov.
Q3: Hur säkerställer man produktkvaliteten och eftermarknadsservicen?
Vi har CE-, ISO-kvalitetscertifikat och så vidare.
Vi har utmärkt eftermarknadsservice och eftermarknadsingenjör.
Våra produkter har en garantitid.
Q4: Kanwebesöka er fabrik online?
Vi är väldigt stöttande.
Q5: Vilken typ av betalning kan kunden välja?
T/T, L/C och etc.